Czy zabieranie dzieci do Escape Roomów to dobry pomysł?

Czy zabieranie dzieci do Escape Roomów to dobry pomysł?

Odpowiedź na postawione pytanie nie jest proste, ani jednoznaczne. Z jednej strony ktoś może powiedzieć, że jak najbardziej, że dlaczego nie? Przecież dzieci też mogą się Indiane Jonesa szukającego zaginionego skarbu, czy też w zagubionego w czasie podróżnika, szukającego powrotu do domu.
Z drugiej znowu strony usłyszymy, że to może być dla nich za trudne, że niebezpieczne. Wspominając tragedię z Koszalina trudno tym drugim nie przyznać racji. Ale czy na pewno zawsze?

W naszym pięknym kraju jest sporo roomów przystosowanych tak, aby mogły w nich grać dzieci – zadania są bardzo proste, przedmioty dziecioodporne (tzn. że dzieci nie powinny nimi sobie zrobić krzywdy), a cała fabuła przystosowana i dedykowana do naszych milusińskich. Zdarza się, że takie pokoje dostępne są ‘w pakiecie’ wraz z animatorem/prowadzącym, który będzie bacznie czuwał nad dziećmi bądź w odpowiednim momencie podpowie czy nakieruje na rozwiązanie zadania. Znajdziemy też pokoje ‘familijne’, gdzie prowadzący wymaga od klienta opieki nad dziećmi.

Alternatywą dla ER mogą być gry fabularne wszelkiego rodzaju – gry miejskie, podchody, NERFy, laserTAG. Na polskim rynku można znaleźć wiele ofert real-game dla dzieci. Wystarczy odpowiednio poszukać. 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.