Liczba uczestników: 4-8 osób

Czas gry: 1.5h

Koszt: 250zł

 

Uwaga: Podziemne laboratorium to miejsce gdzie łatwo się ubrudzić. Sugerujemy zabrać „wygodne” ubranie.

Wprowadzenie fabularne:

 

W roku 1999 Polska przystępuje do Sojuszu Północnoatlantyckiego – NATO. W ramach traktatku na terenie kraju zostaje utworzona baza operacyjna wojsk amerykańskich, która ma zacieśnić stosunki między oboma krajami – Polska jest najnowszym i najbardziej wysuniętym na wschód członkiem Sojuszu. Oficjalnie baza działa jako Polski Ośrodek Szkolenia Wywiadu Wojskowego.

 

W 2001 roku polscy żołnierze KFOR odnajdują na terenie Kosowa stary radziecki bunkier z czasów zimnej wojny. Wkrótce po tym zdarzeniu zostaje utworzona Pandora – tajna jednostka cywilno wojskowa skupiająca najlepszych mikrobiologów, do których w niedługim czasie dołączają specjaliści z dziedziny fotoniki.

 

Pandorze przewodzi Ewa Mrozowska, świetny polski naukowiec, dotychczas praktykujący na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Jednostka podlega ścisłej kontroli sił amerykańskich pod dowództwem Williama Paxtona.

 

W 2003 roku William Paxton otrzymuje bezpośredni rozkaz o całkowitym odcięciu bazy. Niecały rok później w nieznanych okolicznościach cały personel opuszcza bazę, a jej teren zostaje objęty kordonem bezpieczeństwa…